جانمایی پلاک زمین کشاورزی

جانمایی پلاک زمین کشاورزی

 

 

جانمایی پلاک زمین کشاورزی

 

جانمایی پلاک زمین کشاورزی با نا مشخص شدن حدود اربعه اراضی بر روی زمین امکان تعارض به حدود اراضی وجود خواهد داشت. اراضی کشاورزی معمولا وسعت بالایی دارد و حدود نا معلومی بر روی زمین دارد. در نتیجه همین امر باعث اختلافاتی می شود زیرا تعارض به حدود اراضی ممکن است باعث شود اختلافاتی بین مالکین اراضی به وجود آید. حل اختلافات به وجود آمده با تهیه تامین دلیل ممکن می باشد. در واقع لازم است مدارکی تهیه شود و به عنوان تامین دلیل ارائه شود. این تامین دلیل با جانمایی ملک قابل انجام است.

برای انجام جانمایی زمین کشاورزی می توان به فردی متخصص مراجعه نمود تا با روش هایی تخصصی انجام جانمایی را بر عهده بگیرد.

انجام جانمایی ملک با تفسیر عکس هوایی قابل انجام است. تفسیر و بررسی عکس هوایی ابتدا با تهیه عکس هوایی آغاز می شود. این عکس ها با توجه به سال و موقعیت عکسبرداری تهیه می شود. در ادامه تفسیر و بررسی عکس هوایی انجام می شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده می شود. در نتیجه با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی انجام می شود. با یافتن مرز ها و حدود قدیمی اراضی در ادامه جانمایی آن بر روی زمین انجام می شود. در نتیجه نقشه یو تی ام تهیه می شود. با تهیه این نقشه و ارائه به مراجع قضایی حل اختلافات به وجود آمده ممکن خواهد بود.

تفسیر عکس هوایی چیست؟

برداشت عوارض و جزئییات از سطح زمین با دوربین عکسبرداری از ارتفاع را عکس هوایی می گویند. این امر با هواپیما انجام می شود. با انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی اطلاعات مهمی از عکس هوایی حاصل می شود.

به جهت انجام تفسیر عکس هوایی تجربه و تخصص مفسر اهمیت بالایی دارد. برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده می شود. و با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی به کمک زوج عکس انجام می شود.

برای انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای انجام تفسیر عکس هوایی از روش های تخصصی استفاده خواهد کرد. نتیجه تفسیر عکس هوایی توسط این متخصص مورد قبول تمامی ادارات می باشد.

آرشیو عکس هوایی

سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیایی عکس هوایی را اخذ می کنند و آرشیو عکس هوایی را در اختیار دارند. با توجه به محدوده جغرافیایی و نوع پروژه می توان به این دو سازمان برای تهیه عکس هوایی مراجعه نمود. و در خواست عکس هوایی داد. در نتیجه بر طبق استاندارد و ضوابط موجود استخراج عکس هوایی ممکن خواهد بود.

اولین عکسبرداری ایران در سال های 1334 – 1336 توسط آمریکایی ها به مقیاس1:50000 انجام شد. و دومین عکسبرداری سراسری ایران به مقیاس1: 20000 در سال 1343 آغاز شد. سومین عکس برداری پوششی کشور در سال 137 آغاز شد و نقشه پوششی 1: 25000 تهیه شد.

عوامل موثر در تفسیر عکس هوایی

در تفسیر و بررسی عکس هوایی دانستنی های ذهنی مفسر از طریق تجربه و مطالعه کسب شده است. در نتیجه داشتن تجربه باعث می شود نتایج به دست آمده از تفسیر عکس هوایی درست باشد. برای تشخیص عوارض عواملی موثر است که شامل موارد زیر است.

  • مقیاس عکس هوایی
  • شرایط محیطی
  • نوع دوربین عکاسی
  • پارامتر های اخذ عکس

جانمایی پلاک زمین کشاورزی با بررسی و نظارت کارشناس با سابقه ی رسمی دادگستری در شرکت مهندسی نقشه برداری رادین مپ.

جهت رفع ابهام و انجام پروژه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

تماس باما

09129277534

02166398316

کاربرد های تفسیر و بررسی عکس هوایی

تفسیر و بررسی عکس هوایی به کمک زوج عکس هوایی پوشش دار انجام می شود.

  • کاربرد نظامی تفسیر عکس هوایی: بزرگ ترین و اولین کاربرد تفسیر عکس هوایی بخش نظامی می باشد. مفسر عکس هوایی با انجام تفسیر عکس هوایی می توانست موقعیت و وضعیت دشمنان و تعداد نفرات و تجهیزات نظامی را شناسایی نماید. در واقع اولین باری که تفسیر عکس هوایی انجام شد برای امور نظامی و با هدفت جاسوسی انجام گرفت.
  • حل اختلافات با تفسیر عکس هوایی: بیشترین کاربرد تفسیر عکس هوایی تهیه تامین دلیل برای حل اختلافات است. این بخش از کاربرد عکس هوایی در ایران کاربرد های بیشتری دارد. به عنوان مثال اراضی کشاورزی که امکان نا معلوم شدن مرز هایش وجود دارد. در نتیجه اختلافاتی به وجود می آید و تهیه تامین دلیل ضروری خواهد بود. در نتیجه به جهت حل اختلافات دو همسایه انجام تفسیر عکس هوایی به جهت جانمایی ملک انجام می شود.
  • تهیه نقشه با تفسیر عکس هوایی: کاربرد مهم تفسیر و بررسی عکس هوایی تهیه نقشه می باشد. کارشناس تفسیر عکس هوایی برای تهیه نقشه به مقیاس عکس توجه می کند.
  • تفسیر عکس هوایی برای تشخیص سابقه احیا: در صورت ملی اعلام شدن اراضی همین امر باعث بروز اختلافاتی می شود. در نتیجه تهیه تامین دلیل با انجام تفسیر عکس هوایی ضروری است تا سابقه احیا در اراضی بررسی شود.

تفسیر و بررسی عکس هوایی جانمایی زمین کشاورزی کارشناس رسمی دادگستری

ممکن است حدود اربعه اراضی بر روی زمین نا معلوم باشد. در نتیجه همین امر باعث تعارض به حدود اربعه ملک می شود. بنابراین لازم است برای حل این اختلافات تامین دلیلی تهیه شود. و جانمایی ملک انجام شود. به جهت انجام جانمایی ملک تفسیر و بررسی عکس هوایی ضرورت دارد. معمولا این مشکلات برای مالکین اراضی کشاورزی به وجود می آید. جانمایی زمین کشاورزی از عهده یک فرد متخصص بر می آید و کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصص می باشد.

این متخصص به جهت انجام تفسیر عکس هوایی و جانمایی زمین کشاورزی ابتدا عکس هوایی را تهیه خواهد کرد. و بعد از تهیه عکس هوایی قدیمی در ادامه تفسیر و بررسی عکس هوایی انجام می شود تا اطلاعات از عکس هوایی استخراج گردد. کارشناس رسمی تفسیر عکس هوایی با روش های تخصصی همچون روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی را انجام خواهد داد. در نتیجه دیوار کشی اراضی بررسی و معلوم می شود. با جانمایی عکس هوایی بر روی زمین حدود دقیق ملک تعیین می شود. در ادامه نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. بعد از برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می شود. این نقشه به عنوان تامین دلیل قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود تا حل اختلافات ملکی ممکن باشد.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما