درخواست جانمایی پلاک ثبتی

درخواست جانمایی پلاک ثبتی

 

 

در صورتی که مرز های ملک بر روی زمین نا معلوم باشد همین امر باعث می شود به حدود ملک تعارض شوید. در نتیجه لازم است حدودملک مشخص و تثبیت شود تا در نتیجه امکان حفاظت از مرز های ملک وجود داشته باشد. ممکن است به دلایلی از جمله حوادث طبیعی دیوارکشی ملک از بین رفته باشد در نتیجه لازم است اقدامات لازم انجام شود تا بتوان حدود اربعه اراضی را معلوم نمود.

برای تعیین مرز های ملک بر روی زمین لازم است جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. در خواست جانمایی پلاک ثبتی ملک به یک فرد متخصص ممکن می باشد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این عملیات را به صورت کارشناسانه انجام دهد. برای انجام این عملیات لازم است اسنادی همچون سند شاهنشاهی، سند مادر، بنچاق، قولنامه و .. به کارشناس ارائه گردد.

این متخصص تمامی این مدارک را بررسی خواهد کرد و بعد از بررسی تمامی این اسناد سپس نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود. در ادامه آدرس ملک معلوم می گردد. و در ادامه با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. سپس نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی تهیه می شود. تهیه این نقشه با استفاده از تجهیزات نقشه برداری دقیق و نرم افزار انجام می شود. تا در نتیجه اطلاعات دقیقی از مرز های ملک حاصل شود.

چگونه می توان مکان دقیق سند قدیمی را پیداکرد؟

ممکن است سندی موروثی به ارث رسیده باشد. و افراد از آدرس ملک بی اطلاع باشند و ندانند مکان دقیق ملک کجاست. در واقع در گذشته به این صورت بوده است که املاک بیرون از شهر ارزش زیادی نداشتند. و بعضی از افراد بسیاری از این زمین ها را خریداری می کردند و بدون آن که از آن استفاده نمایند. آن را رها می کردند. و با گذشت زمان ممکن بود این املاک تصرف شوند. در نتیجه به جهت تعیین مکان دقیق سند قدیمی انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک ضرورت دارد.

جانمایی پلاک ثبتی ملک

جانمایی پلاک ثبتی ملک یعنی تعیین مکان دقیق ملک بر روی زمین که با استفاده از اسناد موجود همچون سند رسمی، بنچاق، قولنامه و .. انجام می شود. همچنین برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک نقشه ثبتی، نقشه شهرداری و نقشه هوایی بررسی می شود. ممکن است سند هایی داشته باشیم که قدیمی است و مکان دقیق آن معلوم نمی باشد. در نتیجه با توجه به تغییرات بافت شهرها ممکن است حدود ملک تغییراتی کند. در نتیجه به جهت اثبات حدود دقیق ملک لازم است اسناد ثبتی ملک بررسی شود.

با مشخص شده حدود ثبتی ملک در نتیجه نقشه برداری و تطبیق آن بر روی زمین انجام می شود.

درخواست جانمایی پلاک ثبتی و ثبت و تثبیت آن تحت نظارت کارشناس رسمی دادگستری در شرکت مهندسی نقشه برداری رادین مپ.

تماس باما

09129277534

02161398316

چه مواقعی انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک ضروری است؟

انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک با استفاده از اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک انجام می شود. زمانی لازم است جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود که:

  • سند موجود باشد اما جای دقیق ملک مشخص نباشد.
  • سند موجود باشد و جای حدودی ملک معلوم باشد.
  • جای حدودی ملک مشخص باشد اما سند موجود نباشد.
  • سند موجود نباشد اما جای ملک به صورت حدودی معلوم باشد.
  • قولنامه یا بنچاق موجود باشد و جای حدودی ملک معلوم باشد.
  • قولنامه یا بنچاق موجود باشد اما جای دقیق ملک معلوم نباشد.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک به چه کسی مراجعه کنیم؟

جانمایی پلاک ثبتی برای تعیین آدرس و حدود ثبتی ملک انجام می شود. این عملیات با استفاده از اسناد و مدارک ثبتی و قدیمی ملک انجام می شود. جانمایی پلاک ثبتی ملک را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

برخی برای انجام این عملیات به اشخاص غیر متخصص مراجعه می کنند. اما این امر درست نیست زیرا مکان دقیق ثبتی ملک به دست نمی آید. با در خواست جانمایی پلاک ثبتی ملک به فرد متخصص در نتیجه این عملیات به صورت اصولی انجام می شود.

برای انجام عملیات جانمایی پلاک ثبتی اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک جمع آوری، استخراج و بررسی می شود. در ادامه بعد از استخراج نقشه ثبتی ملک آدرس ملک مشخص میشود و با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک مشخص خواهد شد. با معلوم شدن حدود ثبتی ملک سپس نقشه برداری از ملک آغاز می شود. تا نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه تهیه شده با اتوکد انجام می گیرد. در ادامه با ارائه این نقشه به همراه مدارک ملک به اداره ثبت اسناد سند تک برگ برای ملک صادر خواهد شد.

ملک گمشده

برخی از املاک گمشده هستند و برای یافتن آدرس ملک گمشده می بایست اسناد و مدارک ثبتی ملک بررسی شود. در واقع املاک گمشده حاوی اطلاعات مکانی نمی باشد و تنها یک سند قدیمی از آن موجود است و برای یافتن آدرس آن لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود.

ممکن است ملک به ارث رسیده باشد. و سندش قدیمی باشد.از آنجایی که اسناد قدیمی حاوی اطلاعات مکانی ملک نمی باشد. در نتیجه به کمک آن نمی توان آدرس ملک را پیدا کرد.

برای یافتن آدرس ملک انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک ضرورت دارد.

انجام جانمایی پلاک های قدیمی و شاهنشاهی با استفاده از اسناد و مدارک ثبتی ملک انجام می شود. و تنها متخصص با تجربه ای میتواند این عملیات را انجام دهد که به بانک اطلاعات ثبتی دسترسی دارد کارشناس رسمی دادگستری فرد دارای صلاحیتی می باشد. که میتواند این عملیات را به خوبی انجام دهد. برای انجام عملیات جانمایی پلاک ثبتی ابتدا اسناد و مدارک قدیمی ملک گرد آوری می شود.

در ادامه از بانک اطلاعات ثبتی منطقه نقشه ثبتی ملک استخراج می شود. با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک تعیین می شود. در ادامه نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود. برای تهیه این نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. بعد از برداشت زمینی ترسیم دقیق نقشه یو تی ام انجام می شود. این نقشه چاپ ومهر و امضا شده معتبر می شود. و قابل ارائه به اداره ثبت اسناد نیز خواهد بود. تا در نتیجه اخذ سند تک برگی نیز برای ملک ممکن باشد.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما