نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام

 

 

مختصات جهانی است. نقشه ای است که با این سیستم مختصات منحصر به فرد حاصل می شود. با تهیه این نقشه ابعاد،مساحت، موقعیت دقیق ملک تعیین می شود.

در تهران از جانب ادارات این شهر ممکن است در خواست شود. در نتیجه بر طبق استاندارد ضروری می باشد. به جهت تهیه نقشه لازم است به فردی مراجعه نمود. که صلاحیت تهیه این نقشه را داشته باشد.

برای تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا لازم است به کارشناس رسمی دادگستری مراجعه نمود تا نقشه یو تی ام با کیفیت بالایی حاصل شود. با دقت و کیفیت بالا برداشت زمینی و ترسیم نقشه یوتی ام با روش ها و تجهیزاتی تخصصی استفاده می شود.

برخی افراد به دلیل کم شدن هزینه به اشخاصی مراجعه می کنند که صلاحیت لازم را ندارند. این افراد به دقت توجهی ندارند و به کمک تجهیزاتی همچون جی پی اس دستی برداشت زمینی را انجام می دهند. در نتیجه با کیفیت و دقت پایین حاصل می شود و در ادارات ملکی کارایی نخواهد داشت. هزینه تهیه بر طبق تعرفه حاصل می شود. تعرفه تهیه نقشه یو تی ام هر ساله تعیین می شود. این تعرفه به عواملی بستگی دارد. عواملی که هزینه تهیه این نقشه را تعیین می کند مساحت، موقعیت، کاربری ملک و … است.

چه کاربردی دارد؟

نقشه یو تی ام نقشه ای با دقت بالا می باشد. با تهیه آن اطلاعات دقیقی از ملک حاصل می شود. تهیه این نقشه کاربرد های بسیاری در ادارات و سازمان های ملکی دارد. از جمله کاربرد های نقشه یو تی ام شامل موارد زیر است:

 • اخذ سند تک برگی از اداره ثبت اسناد
 • تهیه برای جهاد کشاورزی
 • تهیه برای شهرداری
 • تهیه نقشه یو تی ام بر طبق ماده 56
 • برای تبدیل سند قدیمی به سند تک برگی
 • برای تصحیح سند ملک
 • تفکیک زمین کشاورزی
 • برای انجام پروژه های عمرانی
 • برای طرح کاداستر
 • برای سند های تفکیکی
 • به جهت صدور مجوز گردشگری
 • از جانب اداره گاز و برق و .
 • برای ارزیابی ملک
 • و….

شهرداری

شهرداری نیز همچون ادارات دیگر ملکی ممکن است نقشه یو تی ام را در خواست نماید. این سازمان به جهت صدور مجوز ساخت و ساز این نقشه را در خواست می کند. دلیل در خواست این نقشه اطلاع از موقعیت دقیق ملک می باشد. در نتیجه لازم است این نقشه با دقت بالا و فرمت یک دو هزارم تهیه شود. و ارائه گردد. برای تهیه شهرداری لازم است به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. بعد از برداشت زمینی ترسیم  انجام می شود. در نتیجه نقشه یو تی ام بر روی نقشه یک دو هزارم جانمایی می شود. این نقشه چاپ ومهر و امضا شده معتبر می شود. در نتیجه قابل ارائه به شهرداری خواهد بود. در نهایت جواز ساخت صادر می شود.

تهیه ی نقشه یو تی ام تهران و حومه با مهر و امضای کارشناس رسمی دادگستری در شرکت مهندسی نقشه برداری رادین مپ.

<strong>تماس باما

09129277534

02166398316

اراضی کشاورزی

زمین های کشاورزی مساحت و متراژ بالایی دارند. در نتیجه لازم است ابتدا مرز های آن معلوم شود تا امکان حفاظت از مرز ها ممکن باشد. معمولا اراضی زراعی مرز های معلومی ندارند. زیرا عواملی همانند زلزله، سیل و .. این مرز ها را با گذشت زمان از بین میبرد. در نتیجه همین امر باعث می شود امکان تعارض به حدود اراضی کشاورزی وجود داشته باشد.

بنابراین لازم است به جهت جلوگیری از آن موقعیت دقیق ملک تعیین شود. برای ین کشاورزی مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی ضروری است. کارشناس در نتیجه با تعیین دقیق مرز های ملک آن را تهیه خواهد کرد.

کارشناس جانمایی پلاک ثبتی ملک را انجام خواهد داد. برای انجام این عملیات از اسناد و مدارک قدیمی ملک استفاده می شود و بعد از یافتن نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی منطقه در نتیجه جانمایی آن بر روی زمین به جهت تعیین مرز ها انجام می شود. در ادامه نقشه یو تی ام قابل تهیه خواهد بود. کارشناس از جی پی اس دو یا سه فرکانسه به جهت برداشت زمینی از کنج ها و شکستگی های ملک استفاده خواهد کرد. بعد از برداشت زمینی ترسیم با دقت بالا انجام می شود. در نتیجه ترسیم  انجام می گیرد و با مهر و امضای کارشناس معتبر می شود.

برای تهیه نقشه به چه کسی مراجعه کنیم؟

به مهارت و حضور یک کارشناس نیاز کارد. در حال حاضر افراد بسیاری مدعی اند که می توانند تهیه این را انجام دهند. همچنین بسیاری از شرکت ها تهیه این را انجام می دهند. برای تهیه از تجهیزات نقشه برداری استفاده می شود. اما حتی استفاده از تجهیزات نقشه برداری دقیق نیز باعث نمی شود که این نقشه با دقت بالا تهیه شود. با تهیه نقشه یو تی ام با دقت پایین همین امر باعث می شود خسارت هایی برای مالک زمین به همراه داشته باشد. بهتر است برای تهیه با دقت بالا به یک متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند آن را در تهران با دقت بالا تهیه نماید. تیم رادین مپ متشکل از کارشناسان متخصص می باشد که آن را با تجهیزات به روز و پیشرفته انجام می دهند.

در نتیجه در کمترین زمان ممکن و با بالاترین دقت تهیه نقشه یو تی ام تهران&lt;/a> انجام می شود. و این نقشه با مهر و امضای کارشناسان ما معتبر می شود و قابل ارائه به ادارات خواهد بود.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما