تبدیل سند منگوله دار به سند تک برگ

تبدیل سند منگوله دار به سند تک برگ

اسناد قدیمی معایب بسیاری دارد و این معایب همواره مشکلاتی را ایجاد نموده است. از جمله این معایب دقیق نبودن اطلاعات درج شده، عدم درج اطلاعات مکانی ملک، جعل راحت سند، ناخوانا بودن سند به دلیل دست نویس بودن آن و .. می باشد.

برای تبدیل سند منگوله دار به سند تک برگ لازم است مدارکی را تهیه نمود و به اداره ثبت اسناد ارائه داد. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است. اسناد قدیمی ملک حاوی اطلاعات مکانی ملک نمی باشند زیرا در گذشته ابزار های دقیقی برای برداشت زمینی و تهیه نقشه یو تی ام وجود نداشت.

امروزه به جهت اخذ سند تک برگی نقشه یو تی ام در خواست می شود. با تهیه نقشه یو تی ام ابعاد، مساحت و موقعیت دقیق ملک معلوم می شود. برای تهیه این نقشه لازم است به فردی متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است که قادر است این نقشه را تهیه نماید. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. با اتمام برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می شود. این نقشه چاپ و مهر و امضا شده معتبر می شود.

نقشه یو تی ام چیست؟

امروزه نقشه یو تی ام مدرکی می باشد که از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست می شود. این نقشه نقشه ای با مختصات جهانی است با تهیه این نقشه موقعیت منحصر به فرد هر نقطه به دست می آید. در حقیقت با تهیه این نقشه برای ملک اطلاعاتی از قبیل مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق ملک حاصل می شود. از این جهت نقشه یو تی ام از جانب ادارات ملکی در خواست می شود.

یکی از مواقعی که این نقشه در خواست می شود زمانی است که افراد قصد اخذ سند تک برگ برای ملک خود را داشته باشد. در واقع برای اخذ این سند میبایست مدارکی تهیه شود یکی از این مدارک نقشه یو تی ام می باشد.

برای تهیه تقشه یو تی ام حتما لازم است به فردی متخصص مراجعه نمود تا این نقشه با دقت بالا حاصل شود. برخی افراد به اشتباه به اشخاص غیر متخصص مراجعه می کنند و در نتیجه نقشه یو تی ام با کیفیت پایینی حاصل می شود. و کارایی خود را از دست خواهد داد.

روش تهیه نقشه یو تی ام توسط کارشناس

در صورتی که نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان های مختلف ملکی در خواست شد لازم است این نقشه با دقت بالا تهیه شود. در صورت مراجعه به یک فرد متخصص می توان این نقشه را با دقت بالایی تهیه نمود.

تهیه نقشه یو تی ام یا با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه انجام می شود و یا با استفاده از دوربین توتال استیشن انجام می شود. در واقع کارشناس بعد از برداشت زمینی سپس با توجه به اطلاعات برداشت شده نقشه یو تی ام را ترسیم خواهد کرد. برای ترسیم نقشه یو تی ام از نرم افزار اتوکد استفاده می شود. و در نتیجه نقشه ترسیم و چاپ و مهر و امضا می شود و معتبر می شود.

در خواست نقشه یو تی ام ملک اداره ثبت اسناد

یکی از اداراتی که نقشه یو تی ام ملک را امروزه از مالکین در خواست می کند اداره ثبت اسناد است. در حقیقت این اداره به دلایل مختلفی این نقشه را در خواست می کند تا اطلاعات فنی ملک حاصل شود. مواقعی که این اداره نقشه یو تی ام را در خواست می کند شامل:

  • تبدیل سند قدیمی به تک برگی: اسناد قدیمی معایبی دارند و در نتیجه لازم است اقداماتی برای تبدیل آن ها به سند تک برگی انجام شود. از آنجایی که این اسناد حاوی اطلاعات مکانی ملک نمی باشد و این امر اهمیت دارد. در نتیجه لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود و به اداره ثبت اسناد ارائه گردد.
  • اخذ سند تک برگی برای ملک قولنامه ای: اسناد قولنامه ای امنیت پایینی دارد در نتیجه لازم است هر چه زود تر برای املاک قولنامه ای سند تک برگی را اخذ نمود. برای اینکه بتوان برای ملک قولنامه ای سند تک برگی اخذ نمود لازم است نقشه یو تی ام عرصه و اعیان را تهیه نمود.
  • تصحیح سند ملک: ممکن است به دلایلی مساحت سندی ملک با مساحت وضع موجود اختلافاتی پیدا کنند. در نتیجه لازم است سند ملک تصحیح شود و سندی مطابق وضع موجود ملک صادر شود. برای اینکه بتوان تصحیح سند ملک را انجام داد لازم است اطلاعات فنی ملک با دقت بالایی معلوم شود. در نتیجه می توان به کارشناس رسمی دادگستری برای تهیه نقشه یو تی ام مراجعه نمود.

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری برای انجام امور ثبتی

تهیه نقشه یو تی ام به عنوان مدرکی امروزه از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست می شود. در واقع نقشه یو تی ام نقشه ای است با مختصات منحصر به فرد که با تهیه این نقشه اطلاعاتی همچون ابعاد، مساحت، موقعیت ملک با دقتی بالا به دست می آید.

یکی از مهم ترین کاربرد های نقشه یو تی ام به جهت انجام امور ثبتی و سندی ملک است. در واقع به جهت تبدیل سند منگوله دار به تک برگ لازم است مدارکی همچون نقشه یو تی ام تهیه شود. به جهت تهیه نقشه یو تی ام لازم است به یک فرد متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است که می تواند این نقشه را با دقت و کیفیت بالایی تهیه نماید. برای تهیه این نقشه روش های مختلفی وجود دارد در یکی از این روش ها از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود.

با اتمام برداشت زمینی ترسیم دفتری نقشه یو تی ام انجام می شود تا در نتیجه اطلاعات فنی از ملک حاصل گردد. برای اینکه این نقشه با دقت بالا تهیه شود این نقشه نرم افزاری ترسیم می شود. در ادامه نقشه تهیه شده چاپ و مهر و امضا می شود. در نتیجه این نقشه برای انجام امور ثبتی ملک ارائه می شود.

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری برای انجام امور ثبتی

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری برای انجام امور ثبتی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما