استعلام پلاک ثبتی ملک در تهران

استعلام پلاک ثبتی ملک در تهران

برخی از افراد معامله ملک را بدون انجام استعلام پلاک ثبتی ملک انجام می دهند. و در نتیجه ممکن است افراد از با انجام معامله ممکن است متضرر شوند. در واقع بعد از انجام معامله متوجه شوند که سند ملک مشکلی دارد .مثلا در رهن بانک می باشد و یا اینکه ملک خریداری شده با سند جعلی معامله شده است. در این صورت خریدار درگیر مسائل حقوقی خواهد شد و ضرر و زیان بسیاری می بیند. تنها راه حل برای داشتن معامله ای مطمئن انجام استعلام وضعیت ثبتی می باشد.

برای انجام استعلام پلاک ثبتی ملک در تهران می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا در نتیجه این استعلام به صورت اصولی انجام شود و مشکلات احتمالی ملک و سند ملک معلوم گردد. استعلام پلاک ثبتی ملک با توجه به پلاک ثبتی ملک انجام می شود. و با اتمام این استعلام گزارشی تهیه می شود.

استعلام پلاک ثبتی چیست؟

برای سنجش اعتبار ملک و همچنین به جهت کسب اطلاعات از وضعیت ثبتی ملک استعلام پلاک ثبتی ملک انجام می شود. در واقع به جهت انجام معامله ای مطمئن لازم است اطلاعاتی از ملک حاصل شود و مشکلات احتمالی ملک آشکار شود. در واقع ممکن است سند ملک مشکلی داشته باشد در نتیجه با انجام این استعلام تمامی مشکلات و کمبود های ملک آشکار می شود.

با انجام این استعلام اطلاعاتی همچون کاربری زمین، موات با ملی بودن زمین، نقل و انتقالات ملک، تعیین موقعیت ملک، جعلی بودن سند و .. مشخص می شود.

اهمیت و مزایای استعلام پلاک ثبتی ملک

در واقع قبل از انجام معامله و برای جلوگیری از ضرر و زیان انجام آن برای بررسی اعتبار سند ملک و برای بالا بردن اطمینان معامله لازم است. استعلام پلاک ثبتی ملک انجام شود. در واقع با انجام این استعلام معامله با امنیت بالا انجام می شود، اطمینان از اینکه مالک ملک چه کسی است، به دست آوردن اطلاعات کامل از شرایط ملک، مطلع شدن از اینکه ملک مشاعی است و یا تنها یک مالک دارد، در صورتی که ملک رهن بانک یا مراجع دیگر باشد. در نتیجه با انجام این استعلام معلوم می شود.

پلاک ثبتی اصلی و فرعی

برای شناسایی املاک و اراضی پلاک اصلی و فرعی ملک به وجود آمده است. سازمان ثبت اسناد و مدارک این پلاک اصلی و فرعی را به وجود آورده است. این تقسیم بندی سبب می شود که شناسایی املاک ممکن باشد. در واقع هر ملک دارای پلاک اصلی و فرعی می باشد.

همان طور که گفته شد برای شناسایی املاک همچون افراد از مشخصاتی استفاده می شود. پلاک اصلی و فرعی برای املاک همچون نام و نام خانوادگی افراد می باشد. برای قطعه مادر،

شماره پلاک اصلی و برای بخش های کوچک تر از آن شماره پلاک فرعی صادر می شود.

برای انجام استعلام پلاک ثبتی ملک در تهران از پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک استفاده می شود. در واقع این استعلام قبل از انجام معامله انجام می شود. تا در نتیجه مشکلات احتمالی ملک آشکار شود و انجام معامله با اطمینان بالا انجام شود.

همچنین جانمایی پلاک ثبتی عملیاتی تخصصی است که استفاده از پلاک اصلی و فرعی ملک

انجام می شود. این عملیات زمانی انجام می شود که آدرس و یا حدود اربعه ملک نا معلوم شود. و در نتیجه با استفاده از اسناد و مدارک ثبتی این اطلاعات با دقت بالایی معلوم می شود.

انجام استعلام پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری ضروری است.

انجام استعلام پلاک ثبتی ملک

قبل از انجام معامله ملک لازم است اقداماتی انجام شود. از جمله مهم ترین اقدامات استعلام پلاک ثبتی ملک است تا در نتیجه تمامی اطلاعات از ملک حاصل شود. و در صورت وجود مشکلات احتمالی ملک خریدار به آن پی ببرد.

در صورتی که این استعلام انجام نشود ممکن است خریدار از انجام معامله متضرر شود. تا در واقع ممکن است سند ملک جعلی باشد و یا رهن بانک باشد. در نتیجه بعد از انجام معامله خریدار گرفتار مشکلات ملک خواهد شد.

بنابراین به عنوان خریدار برای اینکه معامله ملک مطمئن و بدون ضرر انجام شود. اقدام به انجام استعلام پلاک ثبتی ملک نمایید.

بنابراین برای انجام معامله این مطمئن می توان به فردی همچون کارشناس رسمی دادگستری که به بانک اطلاعات ثبتی دسترسی دارد مراجعه نمود. این متخصص برای انجام این استعلام از پلاک ثبتی ملک استفاده خواهد کرد. و ابتدا سند ملک را با پلاک ثبتی مطابقت خواهد داد و در ادامه انجام این استعلام را انجام خواهد داد. تا اطلاعات از ملک مورد نظر حاصل شود. بعد از انجام این استعلام گزارشی از آن تهیه می شود و به طرفین معامله ارائه می شود.

علت انجام استعلام پلاک ثبتی

در واقع ملک ممکن است مشکلاتی داشته باشد و برای اینکه این اطلاعات از ملک حاصل شود. انجام این استعلام ضروری است. با انجام این استعلام مشکلاتی از جمله: ممنوع المعامله بودن ملک، جعلی بودن سند، سند در رهن بانک باشد، ملک در محل دقیق و ثبتی خود قرار نگرفته باشد و .. آشکار می شود.

در نتیجه با انجام این استعلام می توان با خیال راحت معامله را انجام داد. و از انجام معامله متضرر نشد. همچنین بهتر است انجام معامله با سند تک برگ انجام شود. تا مساحت و ابعاد دقیق ملک معلوم گردد.

انجام استعلام توسط کارشناس رسمی دادگستری

کارشناس رسمی دادگستری رادین مپ با بیست سال سابقه کاری در امور ثبتی و ملکی ملک و با در دسترسی به کامل ترین بانک اطلاعات ثبتی املاک منطقه می تواند این استعلام را انجام دهد.

برای اینکه بتوان از وضعیت ثبتی ملک استعلام گرفت. ابتدا میبایست پلاک ثبتی ملک را در اختیار داشت. بنابراین با ارائه سند ملک به کارشناس در نتیجه انجام استعلام توسط کارشناس آغاز می شود.

برای انجام این استعلام باید خریدار و فروشنده با هم توافق کنند. و سپس به کارشناس رسمی دادگستری که می تواند این استعلام را انجام دهد مراجعه نمایند. کارشناس با دسترسی به اطلاعات ثبتی منطقه این استعلام را انجام می دهد. و سپس تمامی اطلاعاتی که لازم است برای انجام معامله معلوم باشد، مشخص می شود. تا در نتیجه خریدار از انجام معامله متضرر نشود.

انجام استعلام توسط کارشناس رسمی دادگستری

انجام استعلام توسط کارشناس رسمی دادگستری

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما