استعلام سند تک برگی

استعلام سند تک برگی

 

 

پیش از انجام معامله لازم است از وضعیت ثبتی ملک آگاه شد. در نتیجه انجام استعلام سند تک برگی ضروری می باشد. تا انجام معامله با اطمینان بالا صورت بگیرد. برای انجام معامله ملک بایستی خریدار اطمینان حاصل کند که پلاک ثبتی با پلاک ثبتی که فروشنده ارائه کرده است هم خوانی دارد و یا خیرد. همچنین ممکن است ملک مشکلاتی داشته باشد که این امر با استعلام سند تک برگی معلوم می شود.

همچنین ممکن است املاک و اراضی تداخل داشته باشند. و این امر سبب شود مشکلات حقوقی برای افراد به وجود آید. این امر با انجام استعلام سند معلوم می شود.

همچنین ممکن است سند ملک مفقود شده باشد در نتیجه استعلام پلاک ثبتی ملک ضرورت دارد. برای انجام استعلام می توان به فردی متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص می تواند تمامی استعلامات مربوط به ملک را انجام دهد.

استعلام سند با کد ملی

برای انجام استعلام سند با کد ملی به دو صورت می توان اقدام کرد. می توان هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری این امر را انجام داد. حضوری لازم است با در دست داشتن مدارکی به دفتر ثبت اسناد مراجعه نمود. با وارد نمودن کد ملی تمامی اسنادی که به نام دارنده کد ملی است نمایش داده می شود. استعلام سند ملک با کد ملی فقط به صورت حضوری ممکن است. و تنها مالک سند می تواند استعلام سند ملک را انجام دهد. در غیر این صورت لازم است حکم قضایی داشت.

برای استعلام سند تک برگی به صورت غیر حضوری لازم است به سایت سازمان ثبت اسناد مراجعه نمود. آدرس سایت ssaa.ir  می باشد. برای انجام استعلام سند لازم است به صورت الکترونیکی اطلاعاتی از جمله شناسه یکتای سند ملک را وارد نمود.

از طریق استعلام غیر حضوری می توان اقدامانی از جمله ثبت سند، پیگیری سند، استعلام مالکیت سند را انجام داد.

استعلام سند تک برگی و انجام امور آن با مهر و امضای کارشناس باسابقه ی رسمی دادگستری در شرکت مهندسی نقشه برداری رادین مپ.

تماس باما

09129277534

02166398316

در صورت معلوم نبودن پلاک ثبتی ملک چه اقداماتی را می توان انجام داد؟

پلاک ثبتی به جهت شناسایی ملک به وجود آمده است. سازمان ثبت اسناد برای شناسایی ملک برای هر ملک پلاک ثبتی و فرعی را در نظر گرفته است. برای انجام استعلام پلاک ثبتی ملک امروزه از پلاک ثبتی ملک استفاده می شود. همچنین انجام جانمایی ملک نیز با استفاده از پلاک ثبتی ملک صورت می گیرد.

برای مشخص کردن پلاک ثبتی ملک از چه طریقی می توان اقدام کرد؟ با مراجعه به همسایگان ملک می توان به پلاک ثبتی ملک دست یافت زیرا پلاک ثبتی املاک مجاور هم معمولا متوالی می باشد. همچنین برای به دست آوردن پلاک ثبتی ملک مراجعه به اداره آب و شهرداری نیز ممکن می باشد. با استفاده از نقشه های هوایی نیز می توان به پلاک ثبتی ملک رسید. یافتن پلاک ثبتی ملک همچنین به کمک کد ملی نیز ممکن می باشد.

برای انجام استعلام وضعیت ثبتی ملک به چه کسی مراجعه کنیم؟

پیش از انجام هر معامله ای لازم است اقداماتی صورت بگیرد. تا در نتیجه انجام معامله با اطمینان بالا صورت بگیرد. ممکن است ملک ممکن است مشکلاتی داشته باشد و برای اینکه این اطلاعات از ملک حاصل شود. یکی از اقداماتی که لازم است صورت بگیرد انجام استعلام پلاک ثبتی ملک می باشد. تا در نتیجه اگر ملک مشکلی داشته باشد معلوم شود. انجام این استعلام ضروری است. با انجام این استعلام مشکلاتی از جمله: ممنوع المعامله بودن ملک، جعلی بودن سند، سند در رهن بانک باشد، ملک در محل دقیق و ثبتی خود قرار نگرفته باشد و .. آشکار می شود.

 حقیقت از آن جهت لازم است که استعلام انجام شود که افراد از انجام معامله متضرر نشوند.

اگر این استعلام انجام نشود ممکن است خریدار از انجام معامله متضرر شود. ممکن است سند ملک جعلی باشد و یا رهن بانک باشد. همین امر سبب گرفتاری مالک می شود.

پس به عنوان خریدار در صورتی که قصد خرید ملکی را دارید. این امر را با اطمینان بالا انجام دهید. در نتیجه انجام استعلام پلاک ثبتی ضرورت دارد.

بنابراین برای انجام معامله این مطمئن می توان به فردی همچون کارشناس رسمی دادگستری که به بانک اطلاعات ثبتی دسترسی دارد مراجعه نمود. تا وی این استعلام را انجام دهد. این متخصص برای انجام این استعلام از پلاک ثبتی ملک استفاده خواهد کرد.

این متخصص در ابتدای امر سند ملک را با پلاک ثبتی مطابقت خواهد داد. و سپس استعلام را برای کسب اطلاعات ملک انجام خواهد داد. در نتیجه اگر ملک مشکلی داشته باشد این امر آشکار می شود.

استعلام پلاک ثبتی ملک برای اخذ سند المثنی

ممکن است سند ملک مفقود شود و یا از بین برود. همین امر سبب بروز مشکلاتی می شود. در نتجیه لازم است اقداماتی را انجام داد و برای ملک سند رسمی از اداره ثبت اسناد اخذ نمود. این امر با مراجعه به اداره ثبت اسناد ممکن است . در نتیجه مدارکی در خواست می شود. و لازم است اطلاعاتی ارائه شود. یکی از اطلاعاتی که لازم است مشخص باشد پلاک ثبتی ملک است. و در نتیجه استعلام پلاک ثبتی ملک ضرورت دارد.

استعلام پلاک ثبتی ملک برای اخذ سند المثنی از عهده کارشناس رسمی دادگستری بر می آید.

این متخصص به بانک اطلاعات ثبتی منطقه دسترسی دارد. و در نتیجه می تواند این استعلام را انجام دهد. انجام این استعلام ابتدا تعیین موقعیت ملک ضرورت دارد. تعیین حدود و موقعیت دقیق ملک لازم است نقشه یو تی ام تهیه شود.

تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. برداشت زمینی با دقت بالا انجام می شود. بعد از برداشت زمینی ترسیم دقیق نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می شود. با تهیه نقشه یو تی ام موقعیت ملک حاصل می شود. با توجه به موقعیت به دست آمده از ملک و با توجه به نقشه ثبتی ملک پلاک ثبتی ملک تعیین می شود. در نتیجه با به دست آمدن پلاک ثبتی ملک می توان جهت اخذ سند المثنی به اداره ثبت اسناد رجوع کرد.

برای اخذ مشاوره رایگان و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید
09129277534 — 02166398316

 

 

 

 

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما