پلاک ثبتی اصلی فر عی

پلاک ثبتی اصلی فر عی

جانمایی ملک

 در واقع به جهت اخذ سند تک برگی، برای حل اختلافات ملکی، دیوار کشی ملک، انجام ساخت و ساز ملک و .. کاربرد هایی دارد. جانمایی ملک به کمک اسناد و مدارک ثبتی و قدیمی ملک و همچنین با استفاده از نقشه هوایی قابل انجام است.

در صورت نا معلوم شدن دیوار کشی ملک بر روی زمین امکان تعارض به حدود اربعه ملک وجود دارد. در نتیجه با تعارض به حدود اربعه ملک مشکلاتی به وجود می آید. بنابراین مشخص کردن حدود اربعه ثبتی ملک ضروری خواهد بود. معلوم نمودن این حدود بر روی زمین با انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک ممکن می باشد.

جانمایی ملک به این جهت انجام می شود که حدود اربعه ملک بر روی زمین معلوم شود. کارشناس رسمی دادگستری می تواند انجام جانمایی ملک را بر عهده بگیرد. برای انجام جانمایی ملک از اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک استفاده می شود. در نتیجه با جانمایی نقشه ثبتی بر روی زمین حدود ثبتی ملک تعیین می شود. و نقشه یو تی ام ملک قابل تهیه خواهد بود. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. بعد از برداشت ترسیم نقشه یو تی ام با دقت بالا انجام می شود. این نقشه مهر و امضا شده جهت ارائه به ادارات محیا می شود.

پلاک ثبتی اصلی و فر عی ملک

اداره ثبت اسناد برای اینکه بتواند شناسایی املاک را انجام دهد برای هر ملک شماره ای در نظر گرفته است. در واقع شماره پلاک ثبتی برای املاک در نظر گرفته می شود. شماره پلاک ثبتی در سند ملک درج شده است.

در صورتی که خرید و فروش خانه را انجام داده باشید حتما با پلاک ثبتی ملک سر و کار دارید. پلاک ثبتی به صورت قطعه فلزی کوچک در هر خانه نصب می شد. و شناسایی املاک به کمک آن ممکن بود. در سند ملک شماره پلاک اصلی و فرعی درج می شد. این شماره به صورت اصلی و فرعی وجود دارد. که با یک ممیز از هم جدا می شوند. شماره پلاک اصلی در سمت چپ و شماره پلاک فرعی در سمت راست درج می شود.

جانمایی پلاک ثبتی ملک

جانمایی پلاک ثبتی ملک روندی است که به جهت تعیین حدود چهار طرف ملک انجام می شود. برای املاک پلاک ثبتی در نظر گرفته می شد تا در نتیجه شناسایی املاک ممکن باشد. امروزه با روی کار آمدن روش های دقیق و لزوم اخذ سند تک برگی برای ملک در نتیجه شناسایی املاک به راحتی ممکن است. در گذشته روند پلاک دهی به املاک بر طبق تاریخ مراجعه مالکین به اداره ثبت اسناد بوده است. همین امر باعث می شود که پلاک ثبتی نا منظم باشد.

امروزه در صورتی که حدود اربعه ملک بر روی زمین نا معلوم باشد و یا ملک آدرس نا معلومی داشته باشد در نتیجه انجام جانمایی ملک ضروری است. جانمایی پلاک ثبتی ملک با استفاده از اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک انجام می گیرد.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص با بررسی اسناد و مدارک قدیمی ملک و اسناد ثبتی در نتیجه جانمایی پلاک ثبتی ملک را انجام خواهد داد. در نتیجه حدود و موقعیت دقیق ملک تعیین می شود.

جانمایی اراضی کشاورزی کارشناس رسمی دادگستری

به طور کلی جانمایی ملک به جهت تعیین حدود اربعه ملک بر روی زمین انجام می شود. ممکن است حدود و دیوار کشی ملک به دلایلی نامعلوم باشد. همین امر باعث تعارض به حدود اربعه ملک و به وجود آمدن اختلافاتی می شود.

معمولا اختلافاتی که بر سر حدود و مرز های اراضی به وجود می آید زمانی است که مرز های ملک بر روی زمین نا معلوم باشد. مالکین اراضی کشاورزی معمولا به این مشکل بر می خورند. زیرا اراضی کشاورزی حدود اربعه معلومی ندارد و وسعت بالایی دارند.

برای حل اختلافات ملکی انجام جانمایی ملک ضروری می باشد. این جانمایی با تفسیر عکس هوایی انجام می شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی و ماهواره ای لازم است به یک فرد متخصص و با تجربه مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی متخصصی است که می تواند تفسیر عکس هوایی را به خوبی انجام دهد.

برای انجام تفسیر عکس هوایی ابتدا عکس هوایی قدیمی ملک باتوجه به سال عکسبرداری تهیه میشود. در نتیجه تفسیر و بررسی عکس هوایی آغاز می شود. کارشناس با روش برجسته بینی و به کمک تجهیزات و نرم افزار های مخصوص تفسیر عکس هوایی را انجام خواهد داد و اطلاعات را از عکس هوایی استخراج خواهد کرد. در ادامه بعد از استخراج اطلاعات از عکس هوایی یک گزارش از تفسیر عکس هوایی تهیه می شود و به عنوان مدرک قابل ارائه به سازمان ها خواهد بود. کارشناس با جانمایی عکس هوایی بر روی زمین نقشه یو تی ام را تهیه خواهد کرد. با ارائه این نقشه به مراجع قضایی حل اختلافات ممکن خواهد بود.

به جهت انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک چه مدارکی را لازم است تهیه نمود؟

جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام می شود تا حدود و موقعیت ملک تعیین شود. برای انجام این عملیات تهیه مدارکی لازم و ضروری می باشد. این مدارکی که برای انجام جانمایی ملک لازم است تهیه شود به وضعیت ملک بستگی دارد. در صورتی که مکان دقیق ملک معلوم باشد اما مدارک آن گم شده باشد. و یا مدارکی از ملک وجود نداشته باشد لازم است ابتدا اثبات مالکیت انجام شود. اگر مدارکی مانند سند، قولنامه، بنچاق و .. وجود دارد  برای انجام جانمایی پلاک ثبتی لازم است به کارشناس ارائه شود. همچنین سند مادر نیز به عنوان مدرک بازم است تهیه شود.

هزینه جانمایی پلاک ثبتی ملک

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک لازم است هزینه هایی پرداخت شود. این هزینه به عواملی بستگی دارد. که شامل موارد زیر است:

  • مساحت ملک
  • کارشناس جانمایی ملک
  • تعداد اسناد موجود ملک
  • تکمیل بودن و یا ناقص بودن اطلاعات سندی ملک
  • محل قرارگیری ملک در دشت، تپه یا کوهستان

در نتیجه با توجه به این عوامل هزینه جانمایی پلاک ثبتی ملک بر آورد می گردد.

برای مشخص نمودن پلاک ثبتی و فرعی ملک در کوتاه ترین زمان تحت نظر کارشناسان و مهندسان با تجربه با شرکت مهندسی رادین مپ تماس بگیرید

09129277534

02166398316

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما