هزینه نقشه برداری زمین

تهیه نقشه یو تی ام امروزه از جانب ادارات و سازمان های ملکی در خواست می شود. با تهیه نقشه یو تی ام اطلاعات فنی ملک معلوم می شود. این اطلاعات شامل مساحت، ابعاد و موقعیت ملک می باشد.

از کاربرد های مهم نقشه یو تی ام برای انجام امور ثبتی و حقوقی ملک می باشد. در نتیجه لازم است نقشه یو تی ام با دقت و کیفیت بالایی تهیه شود. این نقشه با مهر و امضای کارشناس رسمی دادگستری معتبر می شود. و مورد پذیرش قرار می گیرد.

هزینه تهیه نقشه یو تی ام بر طبق تعرفه حساب می شود. این تعرفه با توجه به عواملی تعیین می شود. از جمله این عوامل مساحت، کاربری ملک می باشد. محاسبه آنلاین هزینه نقشه برداری زمین کشاورزی را کارشناس رسمی دادگستری انجام می دهد.

از مواقعی که لازم است نقشه یو تی ام تهیه شود. برای اراضی کشاورزی و به جهت اخذ سند تک برگی است. در واقع امروزه سند تک برگی امروزه برای املاک صادر می شود. اراضی کشاورزی معمولا حدود و مرز های معلومی ندارد. و همین امر باعث می شود به حدود اربعه ملک تعارض شود. همین امر سبب بروز اختلافاتی می شود. بنابراین برای اینکه از بروز این اختلافات جلوگیری شود معلوم نمودن حدود ثبتی ملک بر روی زمین و اخذ سند تک برگی ضروری خواهد بود.

نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام بر طبق مختصات جهانی است. و مخفف عبارت universal transverse Mercator است که معنی آن مختصات جهانی مرکاتور می باشد. نقشه یو تی ام تهیه می شود تا مختصات منحصر به فرد آن بر روی زمین حاصل می شود. با تهیه این نقشه موقعیت ملک به صورتی حاصل می شود که منحصر به فرد است و مانند آن بر روی زمین وجود ندارد. تهیه این نقشه مزایایی دارد که شامل: امکان دسترسی راحت و بررسی دقیق موقعیت ملک، تعیین و تثبیت پلاک ثبتی ملک در مکان دقیق خود، کاهش اختلافات ملکی، معلوم نمودن پلاک ثبتی ملک، عدم تعارض و جابه جایی با سایر پلاک ها و .. می باشد.

برای تهیه نقشه یو تی ام لازم است به فردی متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید.

هزینه نقشه برداری زمین

چگونگی تهیه نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام به مالکین این امکان را می دهد تا در نتیجه بتوانند موقعیت ملک خود را معلوم نمایند. با تهیه این نقشه مساحت و ابعاد ملک نیز با دقت بالا معلوم می شود. تهیه نقشه یوتی ام به سه روش تهیه می شود که شامل موارد زیر است:

 • روش اول: بدون استفاده از جی پی اس و به کمک دوربین برداشت زمینی انجام می شود. در نتیجه بعد از برداشت زمینی نقشه تهیه شده بر روی نقشه یک دو هزارم جانمایی می گردد.
 • روش دوم: در این روش برداشت وضع موجود ملک با جی پی اس دو یا سه فرکانسه انجام می شود. کارشناس بعد از برداشت زمینی ترسیم دقیق نقشه یو تی ام را با اتوکد انجام خواهد داد.
 • روش سوم: استفاده از گوگل ارث می باشد. این روش دقت بالایی ندارد و ساده است.

هزینه نقشه برداری زمین و انجام امور آن با مهر و امضای کارشناس رسمی دادگستری در شرکت مهندسی نقشه برداری رادین مپ.

تماس باما

09129277534

02166398316

نقشه برداری یو تی ام را به چه کسی بسپاریم؟

برای انجام نقشه برداری و تهیه نقشه یو تی ام لازم است به یک فرد متخصص مراجعه نمود. کارشناسی که می تواند نقشه یو تی ام را تهیه نماید می بایست ویژگی هایی را دارا باشد:

 • کارشناس رسمی دادگستری باشد
 • دارای سوابق چشم گیر باشد
 • سوابق کاری داشته باشد
 • تسلط کامل بر تهیه نقشه یو تی ام را داشته باشد.
 • دارای مدرک تحصیلی باشد.

تهیه نقشه یو تی امی که توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی فراهم شود دقت و کیفیت بالایی خواهد داشت. و مورد قبول ادارات ملکی قرار می گیرد.

تهیه نقشه یو تی ام اراضی کشاورزی

نقشه یو تی ام اراضی کشاورزی امروزه از جانب اداراتی همچون اداره ثبت اسناد، اداره منابع طبیعی در خواست می شود. با تهیه نقشه یو تی ام مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق ملک تعیین می شود.

از جمله مواقعی که نقشه یو تی ام برای اراضی در خواست می شود. زمانی است که اراضی ملی اعلام شود. اراضی ملی به زمینی گفته می شود که سابقه احیا در آن وجود ندارد و زمین شکل طبیعی خود را حفظ نموده است.

ممکن است به اشتباه اراضی ملی اعلام شود همین امر سبب می شود بین مالک و اداره منابع طبیعی اختلافاتی به وجود آید. در نتیجه لازم است مدارکی را به عنوان تامین دلیل تهیه نمود و ارائه داد. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است. با تهیه نقشه یو تی ام اطلاعات دقیق فنی ملک تعیین می شود.

تهیه نقشه یو تی ام را می توان به فردی متخصص سپرد. و کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است که می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه کند. محاسبه آنلاین هزینه نقشه برداری زمین کشاورزی بر طبق تعرفه انجام می شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام از تجهیزات نقشه برداری همچون جی پی اس استفاده می شود. و بعد از برداشت سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. نقشه تهیه شده مهر و امضا شده قابل ارائه خواهد بود.

هزینه تهیه نقشه یو تی ام utm

برای بر آورد هزینه تهیه نقشه یو تی ام باید به یک فرد متخصص مراجعه نمود. تهیه نقشه یو تی ام از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. این متخصص به جهت تهیه نقشه یو تی ام از روش های تخصصی استفاده می کند. هزینه تهیه نقشه یو تی ام بر طبق تعرفه تعیین می شود. این تعرفه به عواملی بستگی دارد که شامل موارد زیر است:

 • پستی بلندی های ملک
 • متراژ ملک
 • منطقه ای که ملک در آن قرار گرفته است.
 • قوس زمین
 • مسطح بودن یا نبودن زمین
 • تعداد مهندسینی که اقدام به تهیه نقشه یو تی ام می کنند
 • مساحت زمین
 • و..

در نتیجه با توجه به این عوامل و تعرفه تهیه نقشه یو تی ام در نتیجه هزینه آن بر آورد می شود.

 

 

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما